Balíčky zážitků Služby Zajímavosti regionu

Turistická lokalita Hranicko | Po stopách využívání vodní a větrné energie

logo

Po stopách využívání vodní a větrné energie

Tato tematická regionální cyklotrasa ukazuje bohatou historii zdejších vodních a větrných mlýnů. Návštěvníci se mohou díky ní seznámit s tím, jak byla na venkově dříve využívána vodní a větrná energie.

Cyklotrasa propojuje místa existujících, ale také již zaniklých mlýnů na Hranicku. Díky aktivitě obcí ležících na trase, aktivních vlastníků mlýnů, podnikatelů a nadšenců mohou návštěvníci aktivně trávit volný čas, pobavit se, ale i něco zajímavého se dozvědět o minulosti mlynářského řemesla. Trasa je vybavena mobiliářem, místa vodních a větrných mlýnů jsou označena informačními tabulkami, které obsahují informace o historii mlynářství, ale i mlýnů samotných. Ve většině obcí na cyklotrase je nainstalovaná velká infotabule s cyklomapou a vyznačenými okruhy.

K cyklotrase byly vydány tyto materiály: Průvodce historií mlynářství na Hranicku a Cykloturistická mapa s vyznačenou trasou vedoucí kolem vodních a větrných. Propagační materiály můžete získat v Informačních centrech v Hranicích, Lipníku nad Bečvou, Starém Jičíně, Odrách a Vlašském Meziříčí.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií (Evropským fondem pro regionální rozvoj).
(c) 2010 Hranicko.eu | Kontakty | Created by Infolab